Sardinie a Korsika 2004

Tato stránka je malým připomenutím našeho putování po svazích hor, stezkách i vyschlých korytech říček, které za tisíciletí vyhloubily hluboké soutěsky, po dlažbě i horkem rozehřátém asfaltu měst a mozaikách dávno opuštěných starobylých sídel nořících se z životadárné úrodné i když trochu vyprahlé země ostrovů Sardinie a Korsika, které jsme podnikli ve více než čtyřiceti účastnících na počátku července 2004. Díky za tuto cestu patří především obětavým organizátorům ze sdružení Vrstevnice.

Pokud máte chuť zúčastnit se alespoň prostřednictvím zhruba 50ti přibližně setinu vteřiny trvajících záblesků světla naší cesty s námi, vstupte bez váhání na následující stránky. Přeji příjemnou cestu.

Josef Nožička

Pro prohlížení doporučuji rozlišení obrazovky nastavené alespoň na 1024x768 puntíků. Obraz lépe vychutnáte, pokud svůj prohlížeč přepnete třeba hned do zobrazení přes celou obrazovku. Například uživatelé Internet Exploreru toho docílí stiskuntím klávesy F11.

 

Vyznávate-li progresivní technologii typu Záblesk, a máte-li na počítači nainstalován Flash ve verzi alepoň 6, klikněte bez váhání na odkaz napravo. Prohlížeč pak můžete ovládat i s pomocí šipky doleva a doprava na klávesnici.

Jsou-li vám naopak extrabuřty rozličné proti mysli a je-li Váš přístup ke světu potažmo jeho počítačové pavučině spíše tradičnější, klikněte na vedlejší šipku. V tom případě prosím ale přijměte jako fakt, že budete ochuzeni o různé komentáře textové a jiné výplody mého mdlého rozumu i že šipka ukazuje symbolicky zpět.


Použitá technika:
Hlava, oko, nohy, Canon EOS 300, Canon EF 28-105/3,5-4,5, občas kruhový polarizační filtr, Fujichrome Velvia 50 i 100, různé negativní materiály
Zpracování: Vyvolání a digitalizace Ultralab&Syn digipack,  Photoshop unsharp mask, orámování, resize, bicubic resample, unsharp mask
Prezentace: Adobe Photoshop, Adobe ImageReady, Microsoft Frontpage, Notepad, Macromedia Flash, Simple Viewer