Tato stránka vznikla pro radost, pro radost mojí a pro radost mojí ženy Evy. Pro radost z tvoření fotografií, malých dvourozměrných světů. A taky pro radost ze sdílení, sdílení fotografií s našimi blízkými./ This website was created for joy, joy of me and my wife Eva. For the joy of creating pictures, small two-dimensional worlds as well as for joy of sharing, sharing pictures with our closest.

 

Web se skládá ze tří sekcí: .:NoJo:FoTo:Web:. je rozcestník odkazující na fotografické projekty, kterým jsme se někdy po delší, někdy po kratší úseky našeho života věnovali. Najdete zde deníky z cest, fotografie ze svateb, ale i dlouhodobější práce. .:NoJo:FoTo:LoG:. je zápisník kreslený světlem. Zápisník z našeho života. Vkládáme do něj v různých nepravidelných intervalech obrázky, které nás něčím zaujaly či potěšily. V části .:Camino:Santiago:Web:. bychom rádi vzdali díky za jeden krásný zážitek našeho života – cestu za sv. Jakubem z hvězdného pole, pouť do Santiaga de Compostela / Web consists of three parts: .:NoJo:FoTo:Web:. is a signpost directing to our photoprojects. Diaries from our travels, photos from weddings as well as long-term projects could be found here. .:NoJo:FoTo:LoG:. is a diary painted with light. Diary of our lives. We include here the pictures, which were somehow interesting or rewarding to us. In .:Camino:Santiago:Web:. we would like to thank for one of the most beautiful experiences of our life - way to st. James from a field of stars - a pilgrimage to  Santiago de Compostela.

 

Technika: Fotografie, které zde naleznete, byly pořízeny filmovými nebo digitálními zrcadlovkami Canon. Širokoúhlé snímky objektivem EF 17-40mm f/4, úzkoúhlé objektivem EF 70-200mm f/2,8 a ty ostatní nejoblíbenějším EF 50mm f/1,4. / Equipment: Photos were taken using film or digital SLRs from Canon. Wideangles using EF 17-40mm f/4, tightangles using EF 70-200mm f/2,8 and the others using our favourite EF 50mm f/1,4.

Josef Nožička
josef.nozicka[zavinac/at]seznam.cz
se narodil 15.7.1975 na Mělníku. Žije v Praze a živí se jako softwarový analytik. Fotografování se věnuje pokoutně již od dětství.
/ born 15.7.1975 in Mělník, Czech Republic. He lives in Prague and except his work in software engineering likes to take photos.

Eva Nožičková
eva.nozickova[zavinac/at]seznam.cz
se narodila 12.3.1979 v Praze a pracuje jako učitelka.
/ was born on 12.3.1979 in Prague and teaches languages.

Kontakt:
Pokud budete mít jakýkoli komentář k našim stránkám, potěší nás, když nám ho sdělíte buď  na e-mailových adresách uvedených výše pod jmény, na naší společné adrese nozicky[zavinac/at]o2active.cz po nahrazení [zavinac/at] znakem @, nebo jej vepíšete přímo k jednomu z obrázků v .:NoJo:FoTo:LoGu:. / Contact: In case you would like to share with us any of your comments, it's going to make us happy, if you share it with us via our e-mail adresses bellow our names higher on this page, via our common e-mail address nozicky[zavinac/at]o2active.cz after replacing [zavinac/at] with @, or just like a comment on one of the pictures in .:NoJo:FoTo:LoG:.

Díky
všem, bez kterých by tato stránka nevznikla: Donaldu Tettovi, který napsal aplikaci –> Folderblog, software, na kterém běží .:NoJo:FoTo:LoG:. –> Johnu Wranovi za šablonu –> Almanac II, na které je postaven grafický návrh této stránky. Galerie v .:NoJo:FoTo:Web:. a .:Camino:Santiago:Web:. by zase nevznikly bez aplikací > Soundslides od Joea Weisse, –> Porta od Mikkela Stegmanna a –> SimpleViewer od Felixe Turnera z Airtight Intractive. / Credits to all, who allowed this page to be created. Especially to Donald Tetto who wrote –> Folderblog, software, which stands as a base for .:NoJo:FoTo:LoG:. –> John Wrana for –> Almanac II template, which served as a basic layout theme for this webpage. I would be unable to present galleries in .:NoJo:FoTo:Web:. and .:Camino:Santiago:Web:. without > Soundslides appliaction from Joe Weiss,  –> Porta application from Mikkel Stegmann and –> SimpleViewer from Felix Turner from Airtight Intractive.